Pakiety Medyczne dla Samozatrudnionego (JDG)

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest często trudnym zadaniem. Wiąże się z wieloma obowiązkami i dużą odpowiedzialnością, co może się odbijać na zdrowiu. Ale istnieje sposób jak o to wszystko zadbać. Odpowiedzią są pakiety medyczne dla samozatrudnionych. Oferują prywatną opiekę zdrowotną dla jednoosobowego przedsiębiorcy, ale także dla jego rodziny. Z abonamentów medycznych korzysta coraz więcej Polaków, ceniąc sobie wysoki standard wizyt i badań lekarskich, brak kolejek i oszczędność czasu i pieniędzy. Dowiedz się, czym są pakiety medyczne dla samozatrudnionego, jakie płyną z nich korzyści i jak wybrać odpowiedni pakiet.


SPIS TREŚCI


  1. Co to jest pakiet medyczny?
  2. Jakie korzyści daje pakiet medyczny dla JDG?
  3. Jak wybrać pakiet medyczny dla samozatrudnionego?


Co to jest pakiet medyczny?

Pakiet medyczny to dobrowolne świadczenie zdrowotne umożliwiające dostęp do prywatnej służby zdrowia. Dzięki takiemu pakietowi, pacjent może umawiać się na wizyty lekarskie, wykonywać badania, czy zabiegi w prywatnych klinikach medycznych. Pakiety medyczne dla samozatrudnionego to nie tylko opieka w trakcie pracy czy powiązanie z medycyną pracy, ale także bezpieczeństwo i ochrona medyczna na co dzień dla Ciebie i Twojej rodziny. Abonament wykupuje się najczęściej na 12 miesięcy z możliwością przedłużenia lub zrezygnowania z umowy po wyznaczonym okresie. Za usługę można płacić miesięcznie, kwartalnie, półrocznie, lub za rok z góry - wszystkie szczegóły można dogadać indywidualnie z operatorem medycznym.

Jakie korzyści daje pakiet medyczny dla JDG?

Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto dowiedzieć się co zawiera pakiet medyczny. Przede wszystkim daje możliwość konsultacji z lekarzami specjalistami, do których w publicznej służbie zdrowia ciężko dostać się na wizytę. Możesz uzyskać pomoc u ortopedy, endokrynologa, czy lekarza chorób zakaźnych bez konieczności czekania przez kilka miesięcy, tylko po sprawnym umówieniu się i wyznaczeniu szybkiego terminu. Dzięki pakietom medycznym wizyty u interesujących Cię lekarzy będą odbywać się w najwcześniejszym dogodnym terminie, aby zadbać o Twoje zdrowie. W ramach abonamentu Ty i Twoja rodzina możecie skorzystać nie tylko z nielimitowanych konsultacji lekarskich, ale także z badań i zabiegów takich jak: badania biochemiczne i hormonalne, markery nowotworowe, test obciążenia glukozą, badania rentgenowskie, ultrasonograficzne, endoskopowe, czy rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa.

Inną korzyścią płynącą z pakietów medycznych dla samozatrudnionych jest oszczędność pieniędzy i czasu. Abonamenty mają ustalone ceny, które zazwyczaj płaci się miesięcznie, nie obciążają one aż w tak dużym stopniu portfela, a zapewniają kompleksową i potrzebną opiekę zdrowotną. Co więcej, dzięki umawianiu się na wizyty, nie traci się czasu, tylko przychodzi na konkretną porę bez konieczności czekania wielu godzin na swoją kolej.

Kolejnym plusem dla samozatrudnionego jest medycyna pracy, z którą w ramach abonamentu można podpisać umowę. Oznacza to dostęp do wygodnego serwisu e-skierowań i e-recept, które usprawnią zarządzanie wizytami, badaniami i wszystkimi sprawami zdrowotnymi.

Jak wybrać pakiet medyczny dla samozatrudnionego?

Wybór odpowiedniego pakietu medycznego to nie lada wyzwanie. Pod uwagę należy wziąć kilka firm i rozważyć ich warianty abonamentów. W procesie selekcji warto kierować się kilkoma wytycznymi i priorytetować najistotniejsze z nich.

Zakres pakietu

Podstawową wytyczną istotną przy wyborze pakietu medycznego jest jego zakres. Musisz dostosować opiekę zdrowotną do siebie, swoich wymagań i oczekiwań. Zastanów się, na których specjalistach zależy Ci najbardziej. Czy istotna jest dla Ciebie konsultacja u kardiologa, reumatologa, ortopedy, a może okulisty? W pakietach medycznych możesz dobierać specjalizacje lekarskie pod swoje potrzeby - tak, abyś, jak najlepiej korzystał z ich pomocy. Rozważ jakich badań i zabiegów oczekujesz w swoim pakiecie, i do których chcesz posiadać nielimitowany i bezpłatny dostęp. Wybór zakresu pakietu pomoże w selekcji dostępnych opcji i w zdecydowaniu się na tę najwłaściwszą.

Rozszerzenie pakietu

Kolejną kwestią wartą rozpatrzenia jest rozszerzenie pakietu medycznego. Może zechcesz zapewnić opiekę zdrowotną swojemu partnerowi i rodzinie. Taka możliwość jest dostępna dzięki rozbudowie pakietu. Możesz zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich i skomponować pakiet, który zadowoli wszystkich członków rodziny i będzie do dyspozycji w każdej chwili. Przy rozszerzeniu pakietu o kolejne osoby możesz również zwiększyć jego zakres i dołączyć opiekę pediatry czy innych istotnych dla Ciebie specjalistów.

Ogólny stan zdrowia

Znając stan zdrowia swój i swojej rodziny będziesz w stanie ocenić jaka opieka medyczna zaspokoi wasze potrzeby. Wariantów pakietów jest bardzo wiele - od podstawowych zawierających wizyty u standardowych lekarzy specjalistów, po szerokie wersje z wachlarzem różnorodnych badań i zabiegów specjalistycznych.

Wiek

Rozpatrz wiek swój i swojej rodziny. Dzięki temu dobór pakietu będzie nieco łatwiejszy. Możesz skomponować abonament według potrzeb młodszych dzieci, dorosłego lub seniora - tak, aby każdy był objęty należytą opieką.

Płeć

Weź również pod uwagę płeć swoją i członków rodziny. Konfiguracja pakietu pod prowadzenie ciąży, kompleksową opiekę ginekologa lub androloga, może się okazać istotna w Twoim przypadku.

Miejsce

Miejsce Twojej działalności gospodarczej lub zamieszkania ma duże znaczenie. Dobierz taki pakiet medyczny, który oferuje wsparcie obok Ciebie i daje możliwość odbywania wizyt i badań w pobliskich klinikach medycznych. Oceń standard i dostępność placówek w Twoim rejonie i wybierz najbardziej satysfakcjonującą opcję.

Karencja

Następnie rozważ przedmiot karencji, czyli czasu bezpośrednio po zawarciu umowy, w którym nie jesteśmy objęci ochroną. Jest to bardzo istotny aspekt przy wyborze konkretnego pakietu. Może być także związany z prowadzeniem ciąży, specyficznych rodzajów badań.

Cena

Ostatnią, a zarazem bardzo istotną kwestią jest cena pakietu medycznego. Samodzielnie musisz zdecydować, który wariant jest dla Ciebie odpowiedni i jaki koszt możesz za niego ponieść.

Pamiętaj, że w swojej decyzji nie musisz być odosobniony. Mimo, że prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma obowiązkami, to wybór idealnie pasującego pakietu nie musi być dla Ciebie obciążeniem. Z rozwiązaniem problemu pomoże broker. Będzie działać w Twoim imieniu i zajmie się negocjacjami z firmami oferującymi pomoc medyczną. W jasny i przystępny sposób przedstawi wszystkie propozycje i pomoże w wyborze tej najkorzystniejszej. Będzie służyć wiedzą i pomocą w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań. Możesz poprosić brokera o spotkanie, wyjaśnienie pewnych kwestii i rozwianie wszelkich wątpliwości. Broker załatwi formalności związane z pakietem, zgłosi Twoją działalność do operatora medycznego i zapewni obsługę w trakcie trwania umowy.

Dzięki brokerowi zaoszczędzisz swój czas, a i tak zdobędziesz najlepszą ofertę dostępną na rynku.

Aby zdecydować się na konkretny abonament, warto porównać pakiety medyczne dostępne na rynku. Samozatrudnieni mogą skorzystać z ofert takich firm jak LuxMed czy Medicover.

LuxMed proponuje kilka wariantów pakietów medycznych, które można rozszerzać o potrzebnych lekarzy specjalistów, badania i zabiegi. Istotną opcją jest również możliwość dodawania osób do abonamentu i wzięcia pod opiekę medyczną całej rodziny samozatrudnionego. LuxMed oferuje swoje usługi na terenie całej Polski, a ich pakiety medyczne możliwe są do zakupienia w atrakcyjnych cenach. Dodatkową zaletą tego operatora medycznego jest możliwość umawiania wizyt, konsultacji lekarskich i odbierania wyników online. Dzięki czemu oszczędzasz swój cenny czas i masz dostęp do nowoczesnych rozwiązań na wyciągnięcie ręki z każdego miejsca.

Medicover oferuje wiele wariantów prywatnych pakietów medycznych dla samozatrudnionych i ich rodzin. Dzięki temu można dopasować wszelkie potrzeby i oczekiwania tak, aby abonament zadowalał wszystkich członków rodziny. Ponadto, Medicover zapewnia dostęp do kontaktu z lekarzem przez telefon lub Internet i do aplikacji online, za pomocą której można sprawdzać wyniki badań, uzyskiwać receptę na stale przyjmowane leki, czy zadawać pytania specjalistom. To niezwykłe rozwiązanie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które odejmie obowiązków, stresu związanego z formalnościami i czasu.




Pakiet medyczny - samozatrudniony